Ознака: мотоциклист

Македонија

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Вчера во 14.30 часот било пријавено дека на улица „Македонско-косовска бригада“ Ш.З.(28) од Скопје, управувајќи мотоцикл „кавасаки“, изгубил контрола и паднал. Во сообраќајната незгода со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, […]

Македонија

Несреќа во Визбегово, тешко повредени мотоциклист и сопатник-малолетник

Б.Р.(63) од Скопје, вчера околу 13 часот управувајќи мопед „џонвеј“, со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот. Несреќата, информираат од МВР, се случила во скопско Визбегово. -Во незгодата со тешки телесни […]

Црна хроника

Во сообраќајна несреќа во Скопје тешко повреден мотоциклист

Вчера на булеварот “Македонско-Косовска бригада“ се случи сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Ауди А4“ со скопски регистарски таблички управувано од 34-годишен скопјанец, мотоцикл “Јамаха“ исто така со скопски регистарски […]

Занимливости

Мотоциклист го запре сообраќајот среде голем метеж: Причината ќе ви го освои срцето

Додека поголемиот дел од возачите брзаат кон работното место или домот, не гледајќи што се случува околу нив, еден мотоциклист забележал маче како исплашено лута помеѓу возилата на патот. Тој […]

Црна хроника

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која вчера околу 14:10 часот се случила на булеварот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Мерцедес“ […]

Црна хроника

Мотоциклист удрил во дете и избегал, полицијата трага по него

Единаесет годишно дете, пешак, вчера попладне било удрено од мотоцикл кој го напуштил местото.Несреќата, информираат од полицијата се случила на улицата „134“ во Тетово околу 18:20 часот. Повредениот пешак пренесен […]

Црна хроника

Мотоциклист се бори за живот откако доживеа сообраќајна несреќа во Гостивар

Во сообраќајна несреќа која утрово се случила на улицата „Балиндолска“ во Гостивар, утрово тешко е повреден мотоциклист. По несреќата тој е пренесен на скопските клиники со сериозни повреди и во […]