Ознака: мотоцикл

Живот

Во судир на мотоцикл “Кавасаки“ и “Рено“, двајца повредени

Вчера околу 15:30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Пекланска река-Бигла се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл “Кавасаки“ управуван од Д.Г.(27) од Виница и патничко моторно возило “Рено“ со […]

Црна хроника

Детали од сообраќајната несреќа кај Пештани во која загинаа 2 момчиња

Две лица ги загубија животите во тешката сообраќајна незгода што синоќа во 18 часот и 05 минути се случи на на регионалниот пат Охрид-Св.Наум, на околу 400 метри од пешачкиот […]

Црна хроника

ДЕТАЛИ ЗА СТРАШНАТА СООБРАЌАЈКА КАЈ ПЕШТАНИ: Едно лице се бори за живот!

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на локалниот пат Охрид – Свети Наум, на делот од патот што од Пештани води во насока кон […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка во близина на Пештани!

Тешка сообраќајка се случила во близина на охридското село Пештани. Според првите неофицијални информации во сообраќајката учествувало патничко моторно возило и мотоцикл – пренесува порталот Охрид1.Според неофицијални информации, има и […]