Ознака: мразови

Вести

Мартовските мразови однесоа пет животи во Полска

Неочекуваното враќање на зимата и жестоките мартовски мразови однесоа пет животи во Полска за време на викендот, соопшти во понеделник Центарот за безбедност  на полската влада.Од петокот до неделата поради […]