Ознака: мртва жена

Црна хроника

Мртва жена пронајдена во стан во Скопје

По претходна пријава од граѓани припадници на противпожарна бригада од Скопје пронашле мртва жена во стан на улицата „Димитрие Чуповски“.Како што информира МВР, станарите синоќа се јавиле во противпожарната служба […]

Црна хроника

Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Мртва жена, на возраст од 70 години вчера била пронајдена во водите на реката Вардар, во „Долни Дуќани“- Велес, соопштуваат од полиција.По овластување на Јавен обвинител, увид на местото на […]

Црна хроника

Грозоморно злосторство утрово се случи во Гостивар

Тело на жена чиј идентитет не е познат е најдено на споредна улица во Гостивар.Случајот бил пријавен утрово откако случаен минувач ја забележал жената како лежи неподвижна на крак од […]

Црна хроника

Пронајдена мртва жена среде пат

Вчера околу 09,30 часот во полицисјата станица во Пробиштип, 28-годишниот Д.К. од с.Калниште-Пробиштип, пријавил дека во долот на речното корито од Калнишка Река, на тесна земјена патека (удолница), пронашол непознато […]