Ознака: Мртви

Вести

Пет мртви и многу повредени на музички фестивал во Мексико

Најмалку петмина се убиени во ноќен клуб во мексиканското одморалиште Плаја дел Кармен, а деветмина се ранети.  Официјално лице, што сакаше да остане анонимно, рече дека сослушувањето е во тек […]