Ознака: мртов маж

Црна хроника

Мртов маж најден на улица во Скопје

Во 15:00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат 60-годишниот Т.К. од Битола. Според пријавеното, тој починал додека се движел […]

Црна хроника

Пронајден мртов маж во комбе во струшко

39-годишниот П.Ш. од Албанија вчера е пронајден мртов во комбе во атар на струшкото село Ливада, кој бил работно ангажиран како овчар.За настанот полицијата била информирана од страна на Брзата […]

Вести

Пронајден мртов маж во Ѓорче Петров

Маж бил пронајден мртов вчера од сопственикот на куќата каде истиот живеел сам како потстанар.Од полицијата информираат дека телото е пронајдено во куќа на улицата „Тодор Циповски Мерџан“ во скопската […]

Црна хроника

Мртов маж најден во Штип со крвави траги на лицето

Во 21 часот во Полицијата во Штип било пријавено дека на влезот во селото Шашаварлија-штипско, на земјен пат бил пронајден починат 66-годишниот С.Ј. од истото село.Увид на местото на настанот […]

Црна хроника

Маж пронајден мртов во хотел

Мртов маж бил пронајден во хотелска соба во хотел лоциран на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на излезот од Гостивар.Од полицијата информираат дека лицето во хотелот било пријавено како гостин. Се работи […]

Вести

Пронајден мртов маж пред влезот на неговиот дом

Осумдесет и едногодишен старец од Кичево е пронајден мртов пред влезната врата од неговата куќа, соопшти денеска полицијата. Старецот С.П.Г. е пронајден вчера околу 20:35 часот од страна на неговиот син. […]