Ознака: МТВ

Избор на уредникот

Македонијо, каква беда си ти!Вечерва нема ЛШ на ТВ, операторите ќе емитуваат само програма на МРТВ!

И тоа дочекавме!!! Е, па, Македонијо нека тие е „Среќна Нова 1949“. Македонијо каква беда си ти! Има да гледаш само МРТВ и ништо друго. За тебе нема врвен спорт, […]

Вести

Пропаганда за Голема Албанија на националната МТВ!

Со децении претставниците на радикалната и експанзионистичка албанска политика во Македонија чекаа да се појави Зоран Заев, да се појави македонска политичка партија која за свои лични интереси ќе биде […]

Вести

Срамното интервју на Јанева достигнува рекордна посетеност

Целосното интервју со Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, ги руши рекордите за гледаност на социјалните мрежи. Во само еден ден по објавувањето на целосната немонтирана верзија на снименото интервју е […]

Вести

Фото: И правната фела се срами од Јанева

Не стивнуваат реакциите на јавноста по фијаското на Катица Јанева во интервјуто на МТВ.Иако јавноста беше запознаена со тоа дека Јанева работи аматерски, интервјуто докажа дека обвинителката на која и […]

Вести

Видео: Вака изгледа ненарачано и нарачано интервју под контрола на СДСМ

Републичкиот јавен обвинител Марко Зврлевски пред скоро една година, поточно на 15 октомври лани му беше гостин на новинарот Чомовски во Топ Тема каде одговараше на десетици незгодни прашања и […]

Вести

Што сакаше да сокрие МТВ во интервјуто со Катица Јанева

Загрижен „Свиркач“ од фактот дека јавноста не ја добила вистинската слика од интервјуто со Катица Јанева, го достави севкупниот снимен материјал до Република, за да може јавноста вистински да се […]