Ознака: Мундијал

Сцена

Никола Роквиќ на финалето на Мундијалот: Таму налета на многу фудбалери, но оваа фотографија ги засени сите

Никола Роквиќ присуствувал на финалето на Мундијалот во Русија на натпреварот меѓу Хрватска и Франција. Пејачот на стадионот налета на легендарниот Марадона и направи селфи со него. Роквиќ се пофали […]

Меѓународен фудбал

ФИФА ги покани момчињата од Тајланд на финалето на Мундијалот

Моментално најпознатиот младински фудбалски тим на светот, дечињата кои се заробени во пештера во Тајланд, повикани се на финалето од Светското првенство во фудбал. ФИФА упати повик до дечињата кои […]

Занимливости

Недостиг на пиво на Мундијалот во Русија

Светското првенство во фудбал и големиот број на навивачи од целиот свет, кои дневно пијат огромни количини пиво, предизвикаа недостиг на овој напиток во Русија. Прва, која уште во понеделникот […]

Живот

Дебелеењето нуспојава на Мундијалот: Еве како да го спречите здебелувањето

Седењето пред телевизор, пиењето на зашеќерени напитоци и јадењето брза храна се стандарден начин за следење на Светското фудбалско првенство. Фудбалските навивачи ширум светот речиси цел месец деновите ќе ги […]