Ознака: Мурињо – иронични изјави

Меѓународен фудбал

Мурињо: Да зборуваме само за фудбалот

Тренерот на Реал Мадрид, пред полуфиналниот реванш со Барселона во Купот на Кралот, рекол дека сака да говори само за фудбалот.„Расположени сме за игра, со нетрпение го чекаме почетокот на […]