Ознака: муслимани

Вести

Анализа на Велиновска и Евтов: Први на удар ќе бидат системот на Сорос кај христијаните и на Ѓулен кај муслиманите

Повеќе од 20 години Џорџ Сорос во христијанскиот свет и Фетулах Ѓулен во муслиманскиот беа машина која правеа конфликти, правеа мрежи кои беа предвесници на сите процеси на граѓанска непослушност, […]

Колумни

Македонците муслимани против негаторите

Kако што сè повеќе се приближува денот на одржување на вонредните парламентарни избори во Република Македонија, така сè повеќе се зголемува присуството на политичари по населените места, ветувајќи се и […]

Видео

Видео: Доби чевел по глава откако во емисија кажа дека муслиманите смеат да пијат алкохол

Оваа година дебатата за носење бурки е актуелна насекаде низ светот, а најмногу во Европа.За носењето бурка се дебатираше и во една емисија на египетска телевизија, каде како гости биле […]

Балкан

ПАНИКА НА ПЛАЖА ВО ХРВАТСКА: Се појавиле две жени во буркини, а покрај нив мажи со црни торби…

Две жени облечени во буркини минатата недела предизвикале општа паника во Сплит.Иако приказната потсетува на лоша скриена камера каква може да се најде на интернет, сепак е вистинита, а сведоците […]

Вести

Париз: Синџирот продавници „Халал“ доби наредба да продава свинско и алкохол

Синџирот продавници „Халал“, кој продава месо со гарантирано говедско и живинско потекло, а чија целна група потрошувачи се муслиманите, доби наредба од градските власти во Париз да продава свинско месо […]

Вести

Уште една држава на САД го забрани Шеријатското право: Муслиманите гневни

Северна Каролина штотуку презема огромен чекор за да се осигури дека Уставот на САД и Уставот на државата ќе биде единствениот што ќе се применува во судовите, и со тоа […]

Вести

Тексас со закон го забрани шеријатското право

Тексас повторно создаде стандард за однесување на своите граѓани, пишува American News.Според извештаите, во институциите на Тексас помина законот според кој на муслиманите им се забранети обидите да ги институционализираат […]