Ознака: Мустафа Сандал

Сцена

ДОБИ ПРИЛИКА ЗА ОДМАЗДА? Турците ѝ нудат 100.000 евра на Емина Јаховиќ за ДА ГО РАЗОТКРИЕ МУСТАФА, сите се прашуваат дали таа ќе ПРИФАТИ!

Засега, Емина и Мустафа комуницираат само онолку колку што е потребно за доброто на децата, а тие се одследија еден со друг на Инстаграм. Емина Јаховиќ наводно добила понуда од […]

Сцена

Емина за нејзиниот поранешен сопруг: „Мустафа не плаќаше алиментација повеќе од две години“

Пејачката Емина Јаховиќ проговори за врската со нејзиниот поранешен сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал и по тој повод откри дека тој не ги исполнува своите обврски кон нивните синови. Имено, […]

Сцена

Емина Јаховиќ со строга наредба до поранешниот сопруг Мустафа Сандал

„Не смееш да го правиш тоа“: Емина Јаховиќ со строга наредба до поранешниот сопруг Мустафа Сандал Бидејќи никој не живее во вилата која се наоѓа на азиската страна на Истанбул […]

Сцена

Емина Јаховиќ сподели фотографија со поранешниот сопруг и го откри поводот за нивното смирување

Српската пејачка Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал се повторно заедно. Откако парот се разведе во јуни минатата година и пејачката ја започна турбулентната врска со […]

Сцена

После разводот со Емина, Мустафа направи хаос

Популарниот музичар Мустафа Сандал се разведе од пејачката Емина Јаховиќ, а сега предизвика вистинска бура на социјалните мрежи и тоа само со една фотографија. Пејачот објави фотографија на која се […]

Сцена

Дали Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се смирија?

Турските медиуми на големо пишуваат за смирувањето на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал, како парот неодамна е фатен заедно на јахтата на пејачот. По тој повод, се огласи атрактивната пејачка […]

Сцена

Емина и Мустафа и официјално разведени: Ова е нивната порака

Бракот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал денес и официјално е завршен во општината Бејкоз во Истанбул. Емина и Мустафа денес официјално се разведоа и по тој повод објавија заедничко […]