Ознака: Мустафа Сандал

Сцена

Емина Јаховиќ сподели фотографија со поранешниот сопруг и го откри поводот за нивното смирување

Српската пејачка Емина Јаховиќ и нејзиниот поранешен сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал се повторно заедно. Откако парот се разведе во јуни минатата година и пејачката ја започна турбулентната врска со […]

Сцена

После разводот со Емина, Мустафа направи хаос

Популарниот музичар Мустафа Сандал се разведе од пејачката Емина Јаховиќ, а сега предизвика вистинска бура на социјалните мрежи и тоа само со една фотографија. Пејачот објави фотографија на која се […]

Сцена

Емина и Мустафа и официјално разведени: Ова е нивната порака

Бракот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал денес и официјално е завршен во општината Бејкоз во Истанбул. Емина и Мустафа денес официјално се разведоа и по тој повод објавија заедничко […]

Сцена

Емина ја открива причината поради која се разведува

По бројните шпекулации, Емина Јаховиќ се огласи на Инстаграм и потврди дека се разведува.Отвореното писмо на Емина го пренесуваме во целост: – Драги мои, поради вашата љубов и поддршка за […]

Сцена

Со оваа фотографија Емина Јаховиќ покажа ШТО ѝ прави сопругот во кревет!

Пејачката Емина Јаховиќ на својот Инстаграм профил објави симпатична фотографија со која на сите им покажа дека нејзиниот сопруг е посебен.Мустафа Сандал и Емина Јаховиќ се познати во јавноста по […]