Ознака: мус

Кулинарство

Наједноставен чоколаден мус од само две состојки! Да, можно е!

 Се што ви е потребно за ова чоколадно совршенство се само две прости состојки Состојки: Вода Чоколадо Подготовка: Загрејте ја водата  и додадете ја во  чоколадото искршено на парчиња. Убаво  мешајте  […]