Ознака: мјанмар

Вести

Лошото време е причина за падот на воениот авион во Мјанмар

Лошото време е единствената причина за падот на воениот транспортен авион кој минатиот месец се урна во Мјанмар, во Андамско Море, во Југоисточна Азија, заедно со 122 патници и членови […]

Вести

Пронајдени тела на жртви од авионската несреќа во Мјанмар

Тела на жртви од авионската несреќа во Мјанмар беа откриени во Андаманското Море, соопштија претставници на вооружените сили во Мјанмар.Најдени се телата на двајца возрасни и едно дете, како и спасувачки елеци, […]

Црна хроника

Се преврте траект со студенти: Досега се пронајдени 32 тела

Спасувачките екипи во Мјанмар денеска пронајдоа 32 тела, а за жал очекуваат да пронајдат многу повеќе по несреќата во која траект полн со наставници, студенти и работници денес се преврте […]