Ознака: набавка на мерцедес

Вести

Јанкулоска оди во затвор за случајот „Тенк“

Врховниот суд ги одби поднесените барања на осудените Никола Груевски, Ѓоко Поповски и Гордана Јанкулоска во случајот „Тенк“ и ги потврди пресудите на Апелациониот суд Скопје. Поранешниот помошник министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски беше осуден […]

Издвојуваме

Џабе солзи Горде, снимале се, а ти беше Министер за Внатрешни Работи

Во понеделник пресуда за раздвоената постапка за набавката на „мерцедесот“, против ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска. Таа со плачење раскажа дека судскиот совет во експесен период ја завршува постапката, […]

Избор на уредникот

На Гордана Јанкуловска и е ускратено правото на перзумција на невиност? Се зафркавате, она не го нарачуваше мерцедесот?

Гордана Јанкуловска бара да се смени Кацарска .Причина за изземањето на Кацарска е мислење донесено на 27 август од Комисијата за заштита од дискриминација со кое се заклучува дека судот […]