Ознака: Навали

Живот

Исчезна лекарот што го лекуваше Навални во Русија

Лекар од Сибир, кој го лекуваше рускиот опозициски лидер Алексеј Навални откако му се слоши минатата година во Русија, исчезна, соопшти руската полиција. Полицијата во регионот Омск, на околу 2.200 […]