Ознака: Навивачи на Челзи

Меѓународен фудбал

Фото: Фановите на Челзи „НЕ ЗАБОРАВААТ“, фрчеа транспаренти „РАФА АУТ“!!!

Како што и се очекуваше, поранешниот тренер на Ливерпул, а сегашен тренер на Челзи, Рафа Бенитез, не беше пријатно дочекан на „Стемфорд Бриџ“ во своето деби на клупата на Челзи. […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Навивачите се секогаш со тренерот кој победува

Рафа Бенитез не се навраќа премногу на лошиот однос со навивачите на Челзи, напротив, тој вели дека се ќе биде во ред во екипата на Челзи, односот на релација Бенитез-навивачи […]