Ознака: навивачката група

Вести

ДА СЕ УБИЈАТ КАУРИТЕ: Зоран Заев, еден од најистакнатите навивачи на „Шкендија“ ги поддржува скандирањата на навивачката група

Балистите, фашистичка формација од минатиот век по која се именуваат навивачите на „Шкендија“ денес на натпреварот со Вардар, скандираа „Уби, уби каурин“ во моментите кога на теренот дојде до вербална, а […]