Ознака: навика

Живот

Дали знаете дека можете да го истренирате вашето тело да не чувствува студ?

Некои луѓе не можат да издржат студено и им припаѓаат на оние што го прегрнуваат радијаторот во зима како да им е најдобар пријател. Меѓутоа, што ако греењето во просторијата […]

Живот

Што значи ако крцкате со забите во текот на ноќта (и како да го запрете тоа)?

Се проценува дека околу 8% од возрасните и околу 33% од децата крцкат со забите додека спијат, иако лекарите веруваат дека оваа бројка е многу поголема само што луѓето не […]

Живот

Мало девојче трпело неподносливи болки во стомакот поради ужасна навика: Докторот бил шокиран кога видел што има внатре

На 8-годишно девојче кое со години ја грицкала својата коса, во томакот имала “топка” од влакна тешка еден и пол килограм. Феифеи од Гуангдонг, од југот на Кина својата коса […]

Живот

Колку време им е потребно на жените за да се навикнат на мајчинството?

Ново истражување открива дека на новопечените мајки просечно им се потребни 3 месеци и 13 дена за да се навикнат на новата улога. Во ново истражување во кое учествувале 2.000 […]

Живот

Сите ја имаат оваа навика, но не признаваат, а може да биде смртоносна

Родителите чии деца ги игнорираат молбите да престанат да ги ставаат прстите во носот имаат сериозна причина за загриженост. Пнеумокок, причителен за бактериско воспаление на белите дробови, инфекции на белодробното […]

Живот

Еве како да се подмалдите со две состојки

Изгледа еликсирот на младоста го консумираме секое утро, само малку погрешно.Двете тајни состојки на подмладувањето, како што тврдат козметичарите, се млекото и кафето. Доколку решите оваа маска да ви стане […]