Ознака: навики

Живот

Витамин Д

ЗОШТО НИ Е ПОТРЕБЕН ВИТАМИНОТ Д? Витаминот Д се создава по природен пат во човечкото тело, кога тоа е изложено на сонце. Поради тоа, познат е и како “сончевиот” витамин. […]

Живот

Дали и вие се одвикнавте од некои навики поради карантинот?

Самоизолацијата поради пандемијата на корона вирусот во целост го промени нашиот живот. Една жена од Велика Британија започна дискусија на Интернет за животните навики кои треба да се одржуваат дури […]

Живот

Во 1995 година, Стив Џобс ја открил својата најважна работна навика: Ова ќе ви го промени животот!

И покрај сите тешкотии, проблеми и тешката борба против ракот, Џобс верувал дека за успехот е потребна само една работа, која што секогаш е поврзана со целта. Во 1995 година, […]

Занимливости

Луѓето ги откриваат најчудните навики на исхрана кои некогаш ги виделе

Многу луѓе имаат чудни навики на јадење, па дури и познатите личности. На пример, Селена Гомес обожува да грицка кисели краставички во комбинација со пуканки и чоколадо. Можеби овие чудни […]

Живот

Престанете со овие домашни навики, привлекуваат сиромаштија, болест и неволја

Натрупувањето работи и нередот штетно влијаат на нормалниот живот во некој простор. Фенг шуи препорачува на одредени места во станот да се расчистат и одржуваат уредни. Овде се подразбира и […]

Живот

Викенд навики заради кои ќе имате продуктивна работна недела

Викендите треба да ви бидат резервирани за мали ритуали кои ќе ве релаксираат, одморат и подготват за наредната работна недела. Сите имаат различни навики за викендите, но важно е да […]