Ознака: навики

Занимливости

Луѓето ги откриваат најчудните навики на исхрана кои некогаш ги виделе

Многу луѓе имаат чудни навики на јадење, па дури и познатите личности. На пример, Селена Гомес обожува да грицка кисели краставички во комбинација со пуканки и чоколадо. Можеби овие чудни […]

Живот

Престанете со овие домашни навики, привлекуваат сиромаштија, болест и неволја

Натрупувањето работи и нередот штетно влијаат на нормалниот живот во некој простор. Фенг шуи препорачува на одредени места во станот да се расчистат и одржуваат уредни. Овде се подразбира и […]

Живот

Викенд навики заради кои ќе имате продуктивна работна недела

Викендите треба да ви бидат резервирани за мали ритуали кои ќе ве релаксираат, одморат и подготват за наредната работна недела. Сите имаат различни навики за викендите, но важно е да […]

Љубов и секс

Четири навики на луѓето во среќни врски

Во една здрава емотивна романтична врска луѓето често изразуваат љубов, поддршка и разбирање, без никакво воздржување. Не чекаат посебна прилика да покажат колку им значи другиот и го охрабруваат таквото […]

Живот

5 навики на богатите луѓе кои сиромашните никако не можат да ги разберат

Иако сите успехот и богатството го препишуваат на добра едукација, напорна работа и многу среќа, сепак има некои секојдневни навики кои богатите луѓе ги одвојуваат од сиромашните. Издвојуваме 5 такви, […]

Живот

„Навика“ која е подеднакво штетна како пушењето 15 цигари дневно

Осаменоста го зголемува ризикот од предвремена смрт за 26%, покажала студијата на универзитетот „Brigham Young“, која е објавена во магазинот „Perspectives on Psychological Science“. Социјалната изолација и недостатокот од социјални […]

Занимливости

13 навики за кои погрешно мислите дека се безбедни

Секој знае дека легнувањето доцна и јадењето премногу храна не се здрави навики. Но понекогаш и наједноставните навики можат да претставуваат опасност за вашето здравје. Знаевте ли дека можете да […]