Ознака: навики

Живот

3 навики кои ве спречуваат да ги намалите килограмите

На интернет можете да најдете милион содржини за тоа како можете да ги намалите килограмите. Штом ги прочитате тие совети, често мислите дека губењето на килограмите не е толку тежок […]

Живот

Лични навики од кои никако не смеете да се откажете кога сте во врска

Без оглед на тоа што сте во врска, постојат навики од кои никогаш не би требало да се откажете, независно од вашиот љубовен статус. Искрената и цврста врска, вклучува целосна […]

Љубов и секс

Пет навики на сензуалните и посакувани жени

Што ја опишува сензуалната жена? Тоа што совршено комуницира со својата женственост и се чувствува одлично во својата кожа? Сигурноста, интелигенцијата или ставот? Едно е јасно – таа е опуштена, […]