Ознака: навики

Занимливости

Седите со ПРЕКРСТЕНИ НОЗЕ? Постојат најмалку 4 причини УШТЕ ДЕНЕС да заборавите на оваа навика!

Повеќето жени кога ќе седнат автоматски ги прекрстуваат нозете.Без сомнеж оваа положба е многу  удобна.Вака префрлените нозе делуваат заводливо и дамски но…Веројатно не сте знаеле дека оваа навика може негативно […]

Видео

Со мама и без мама: Погледнете го ова одлично видео, па видете кој ви е следниот потег!

Како изгледаат  зимските денови, будењето, решавањето  робелми и слично  со  мајка и  без неа погледнете во  ова видео.Колку  се мајките важни  во  животот на секој  поединец најдобро  знаат   оние кои […]

Живот

Престанете веднаш: Поради утринските навики може да оќелавите!

Како  што  советуваат  експертите, треба да  престанете да го правите ова наутро.Најголемиот број на луѓе  наутро кога ќе станат прво  се упатуваат  во  бањата. Негата на лицето и  забите, средување […]

Љубов и секс

Признајте дека и Вие го правите ОВА: 9 навистина одвратни работи кои сите парови ги прават

Врските се супер кога паровите се почитуваат и се сакаат, но секоја врска има свои „темни страни“ кои никој јавно нема да ги признае.   Ова се навистина одвратни мали навики […]

Живот

Седум работи кои никогаш не треба да ги правите по будењето: Обрнете внимание на број 6!

Ако припаѓате на огромното мнозинство луѓе на кои утрата вообичаено им почнуваат со будење со алармот на мобилните телефони или часовници во последен момент, а потоа следува брзање, стрес и […]

Занимливости

Седум секојдневни навики со кои ја уништувате острината на мозокот

Добивате впечаток дека мозокот ви станува побавен? Дали ви се чини понекогаш дека не успевате да примате важни информации толку лесно како порано, или дека меморијата не може да задржи […]