Ознака: навреда на личност

Вести

Ердоган ги повлекува сите судски тужби за навреда на неговата личност

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека ќе ги повлече сите судски тужби кои ги има поднесено за навреда на неговата личност.– Ќе простам и ќе ги повлечам сите тужби […]