Ознака: навреда

Живот

Реалната слика за домашното насилство: 10 најголеми заблуди

Реалната слика за домашното насилство: 10 најголеми заблуди Светот наголемо зборува за домашното насилство откако во јавност се појави снимка во која јасно се гледа како познатиот рагбист Реј Рајс ја […]

Сцена

Фан сакаше да ја навреди, но Софија Вергара му возврати директно и во дамски стил

Софија Вергара изгледа фантастично за нејзината возраст и постојано привлекува комплименти за одржаниот изглед и витката фигура, но таа не е имуна на негативни коментари. 46-годишната актерка доби коментар дека […]

Сцена

Карлеуша и објави војна на Северина: Ја навреди за видеото од минатото

Хрватските медиуми повторно се потсетија на твитот посветен на нивната најголема музичка ѕвезда посветен од страна на Јелена Карлеуша. Имено Карлеуша пред две години на Твитер јавно ја критикуваше Северина […]

Вести

Јани Макрадули од СДСМ на Рамазан Бајрам со жестока навреда до Турците: Е стварно сте мајмуни!

Заменик министерот за животна средина од редовите на СДСМ, Јани Макрадули упати силна навреда до Турците и до турскиот претседател Реџеп Ердоган за Рамазан БајрамПреку Фејсбук Јани Макрадули даде отворена […]

Сцена

Сека Алексиќ потполно побесне: Срам да ти е: невоспитано ѓубре!

Пејачката Сека Алексиќ се најде на мета на измама на едно младо момче.Имено, таа на социјалните мрежи сподели фотографија на која гледа нејзината наводна преписка со момче од 18 години […]