Ознака: навремено

Македонија

Гласањето навремено и без проблеми

На сите избирачки места во земјава гласањето во првиот круг од претседателските избори почна навреме. Од Државната изборна комисија информираат дека досега гласањето се одвива тековно и без проблеми. Се гласа […]