Ознака: награда за мир

Вести

Путин ја доби првата награда за мир и суверенитет „Уго Чавез“ на Венецуела

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро, објави дека е воспоставена награда за мир во чест на покојниот лидер на таа земја Уго Чавез, а прв добитник е рускиот претседател Владимир Путин.– […]