Ознака: награди 13 Ноември

Локална самоуправа

Врачени наградите „13 Ноември“ на Град Скопје за 2016 година

Вчеравечер, во Македонската опера и балет, се одржа свеченоста по повод одбележување на Денот на ослободување на Скопје, 13 Ноември.Во рамки на свеченоста, градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, на […]