Ознака: наградна игра

Вести

Си лапнаа по 100.000 денари поради сметки со ДДВ-то

Во наградната игра на Министерството за финансии „Мој ДДВ-Моја награда“ петмина кумановци освоија награди од дневното извлекување. Двајца добија по две илјади денари и тројца по илјада денари. Тие нема […]

Македонија

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на завчерашната седница […]

Локална самоуправа

Општина Прилеп се вклучува во проектот „ДА РЕЦИКЛИРАМЕ И ДА СЕ НАГРАДУВАМЕ“

Елколект ДОО во периодот од 04-ти Септември 2017 до 31-ви Октомври, ќе им овозможи на жителите на општина Прилеп да учествуваат во акција за ослободување од своите отпадни електрични и […]

Издвојуваме

Наградната игра на Елколект ќе трае до 26-ти декември

• „ДА РЕЦИКЛИРАМЕ И ДА СЕ НАГРАДУВАМЕ“ во Ѓорче Петров, Берово, Карпош, Богданци и Гевгелија, ќе трае заклучно со 26ти декември • Заради големиот интерес, учеството во наградната игра во сите пет […]

Издвојуваме

Доделена главната награда Опел Астра Седан 2016 од големата наградна игра „Купувај и добивај со Кит-Го и Тера маркети“

Со доделување на главната награда Опел Астра Седан 2016, на 1ви октомври, заврши наградната игра „Купувај и добивај со Кит-Го и Тера маркети“. Покрај автомобилот, на извлекувањето беа доделени и […]

Издвојуваме

Наградната игра Купувај и добивај со Кит-Го и Тера маркети со над 50 среќни добитници на третото извлекување

Над педесет награди беа доделени на третото извлекување од наградната игра на Кит-Го и Тера маркети, Купувај и добивај со Кит-Го и Тера маркети кое се одржа викендов во Кочани. […]

Издвојуваме

Купувај и добивај со Кит-Го и Тера маркети – наградна игра создадена за добивање

Веќе неколку месеци купувачите на Кит-Го и Тера маркетите се привилегирани со можноста за учество во наградната игра која што е конципирана за секој да има шанса да добие награда. […]