Ознака: Нада Бодрожиќ

Балкан

Загина пратеничката Нада Бодрожиќ, мајката на Ивана Бодрожиќ

Поранешната пратеничка во војводинскиот парламент Нада Бодрожиќ (54) почина во сообраќајна несреќа.Несреќата се случила на патот Сириг-Нови Сад, а според информациите на српските медиуми Нада управувала со возилото со кое […]