Ознака: Нада Ѓуровска

Вести

Почина Македонката која глумеше во секој југословенски филм

Една од најзначајните босанскохерцеговски актерки со македонско потекло, Нада Ѓуровска, почина синоќа во 65-та година од животот.Таа е родена на 8 јануари 1952 година во Скопје, а во Сараево доаѓа […]