Ознака: надвор протест

Македонија

Пред Собрание протест против уставните измени

Додека во Собранието на Република Македонија се одржува пленарна седница, пред зградата на Собранието се одржува протестот против уставните измени организиран од „Македонија Блокира“. Страшо Ончев од здружението „Македониум” рече дека […]