Ознака: надомест

Живот

Поранешен директор нема работа, но прима плата: За седење дома добива 3700 евра месечно!

Стар закон и среќен сплет на околности му носат на овој поранешен директор 3.700 евра месечно, плата која државата мора да му ја дава, а за која тој не мрднува […]

Вести

Поплавените да пријават во МФ банката за исплата на авансната помош

Граѓаните од поплавените подрачја денеска, утре и задутре треба да ги пријават во Министерството за финансии деловните банки во кои сакаат да им биде исплатен паричниот надоместок.Евидентираните лица од приложените […]

Сцена

Сопругот на убиената Јелена одлучи да заработи од новинарите!

Сопругот на убиената ѕвезда на Гранд, Јелена Крсмановиќ-Марјановиќ, Зоран Марјановиќ, сака да заработи, па четири месеци по смртта на пејачката, тој им објави војна на медиумите.Зоран поднел тужба во врховниот […]