Ознака: надпросечни температури

Вести

Сончево време, од утре надпросечни температури

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб променлив ветер и со појава на магла и ниска облачност по котлините во претпладневните часови. Максималната температура ќе биде во интервал од […]