Ознака: надрилекарство

Сцена

Осудена е свекрвата на Јелена Марјановиќ!

Свекрвата на убиената пејачка Јелена Марјановиќ – Зорица Марјановиќ, осудена е денес на условна казна затвор од три години поради занимавање со надрилекарство врз основа на договор кој претходно го […]

Сцена

Толку време се исчекуваше ова: Откриено е дека свекрвата на убиената Јелена Марјановиќ…

Обвинителството покрена истрага против Зорана Марјановиќ, свекрва на убиената Јелена Марјановиќ (33), поради сомневање дека се занимавала со надрилекарство, ексклузивно дознава „Ало“.Според информациите, обвинителот побарал од полицијата да му ги […]