Ознака: надуеност

Нега и убавина

Едноставни вежби што ќе ве спасат од непријатната надуеност

Последната работа за која сакате да бидете загрижени за време на празниците е надуеноста затоа што таа е непријатна, па дури и стресна. Но, наместо да се грижите, оваа година […]

Живот

OВА е причината зошто имате НАДУВАН желудник и КАКО да се решите од тоа ПРЕКУ НОЌ

H. pylori може да произведе различни симптоми и најчесто вклучуваат поддригнување,надуваност,пролив и нелагодност.Овој напиток е особено корисен за ублажување на надуеноста и зголемување на нивото на енергијата во исто време. […]

Живот

ИЗБЕГНУВАЈТЕ ја оваа храна ако планирате да одите на плажа!

Затоа што создаваат гасови, подуеност, како и проблеми со варењето и метаболизмот, овие намирници најдобро е да ги избегнувате пред одење на плажа.Праски и сливи Цврстото овошје како праски и сливи […]