Ознака: над велешкото езеро

Македонија

Доцна синоќа изгаснат големиот шумски пожар над велешкото езеро “Младост“

Доцна синоќа, околу 22:30 часот изгаснат е големиот шумски пожар над велешкото езеро “Младост“, во кој по 11 часа дивеење на огнената стихија од која постоеше опасност да се зафатат […]