Ознака: над просекот

Вести Македонија

Денес променливо облачно и ветровито, со дожд попладне

Денес времето ќе биде променливо облачно и ветровито, со повеќе сончеви периоди претпладне. Попладне ќе има локални врнежи од дожд кои во западните подрачја ќе имаат пороен карактер и на […]