Ознака: над 30 степени

Вести Македонија

Викенд прогноза: Стигнува летото, температури и над 30 степени

Претстојниот викенд ќе биде најтоплиот во оваа година. Според прогнозите на синоптичарите по неколкуте денови во кои наврна релативно голема количина на дожд, во петок и во сабота ќе следи […]