Ознака: над 300 повредени

Вести Свет

Силен земјотрес го погоди Пакистан, 19 загинати и над 300 повредени

Најмалку 19 лица загинале, а повеќе од 300 се повредени во силен земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтеровата скала кој денес го погоди Пакистан. “Најмалку 19 лица загинаа, […]