Ознака: накит

Занимливости

Девојка проголтала накит вреден 60.000 евра, хирурзите шокирани од тоа што го најдоа во стомакот!

Хирурзите во една болница во индиската држава Вест Бенгал од стомакот на една девојка извадиле накит и монети во вредност од 60.000 евра. Дваесет и шестгодишната Руни Катун се јавила […]

Вести

На Боки 13 му се одземени брендирана гардероба, накит, часовници и уметнички дела

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден до раните утрински часови работеше на […]

Македонија

Боки 13 остана без брендираната гардероба, накит, часовници и уметнички дела

Тимот на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во соработка со Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден до раните утрински часови работеше на […]

Вести

Кутија за накит откри сериски убиец: Задушувал старици и ги ограбувал – детали за неговите злосторства

Полицијата од Тексас уапси 46-годишен маж, кој влегувал во собите на старици во домови за стари лица, ги задушувал и потоа им ги крадел вредните предмети. Американецот Били Чемирмир се […]

Црна хроника

Фатен на дело: Македонец вработен во Швајцарска пошта крадел накит и мобилни од пакети

Македонски државјанин бил осуден на условна затворска казна поради тоа што крадел накит и мобилни телефон од пакети во поштата во Фрауенфелд, Швајцарија каде што бил вработен. Ова е втор […]

Мода

Како во текот на зимата да комбинирате плетена облека со накит?

Плетените џемпери се хит во текот на зимата, а оваа модна сезона ги гледаме насекаде: на модните писти, во уличната мода, по модните блогови и магазини. Тоа е сосема очекувано. […]

Занимливости

Не се залетувајте по евтин накит- може сериозно да ви го загрози здравјето

Кадмиум е метал кој се користи за изработка на накит, а најмногу се содржи во евтиниот, кој сериозно може да го загрози здравјето. Станува збор за многу евтин материјал, кој […]