Ознака: намалена видливост

Вести Македонија

Забрана за сообраќај на камиони на патот Маврово – Дебар

Заради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово – Дебар утрово во 7:30 часот, воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопшти Автомото сојузот на Македонија. […]

Вести Македонија

Возете внимателно, на патиштата има голомразица и магла

Заради ниските температури во текот на ноќта и рано утрово можна е голомразица. Маглата во Тетово ја намали видливоста до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија во утрионскиот извештај за […]

Вести Македонија

Каде во Македонија почна да паѓа снег?

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата со остатоци на кашест снег на коловозот. Како што соопшти ЈП “Македонија […]

Вести Македонија

Заради магла видливоста намалена на 50 до 100 метри

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Поради појава на магла намалена е видливоста од 50 до 100 метри во Кичево, Битола, Павлешници, Смојмирово и Делчево, информира […]

Македонија

Заради магла намалена видливост на Ѓавато

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места, каде коловозите се влажни. Намалена видливост до 100м. поради појава на магла има на планинскиот премин Ѓавато. Интензитетот […]

Вести

Намалена видливост поради магла на автопатот Скопје – Катланово

Поради појава на магла, видливоста на патниот правец Скопје – Катланово изутринава е намалена на 50 до 100 метри, соопшти АМСМ.Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Интензитетот на патните […]

Вести

Намалена видливост и блокади на патните правци, аеродромот отворен за сообраќај

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по наместа влажни коловози. Магла со видливост до 50 метри има на патните правци Скопје – Миладиновци, Скопје – Катланово во двата […]