Ознака: намалена видливос

Вести

Намалена видливост до 50 метри на патот Катланово-Велес

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Поради појава на магла на патот Катланово- Велес видливоста е намалена од 50-100м. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор […]