Ознака: намалени

Економија Македонија

Радувајте се возачи, еве ги и новите цени на горивата

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика донесена денес горивата ќе поевтинат за 3, односно за 2,5 денари по литар. Новите цени на горивата ќе важат од ноќеска на полноќ. Според […]