Ознака: намален број заразени

Вести

Кина: Помалку нови случаи на заразени со Ковид-19, излекувани над 36.000

Властите во Кина објавија за 327 нови случаи на заразени со новиот коронавирус во изминатите 24 часа, како и за 44 лица починати. Така, вкупниот број заразени лица достигна 78.824 […]