Ознака: намалување

Вести

ОДЛИЧНА ВЕСТ: Се намалуваат судските такси за 7 пати, правдата ќе стане подостапна

ОДЛИЧНА ВЕСТ: Се намалуваат судските такси за 7 пати, правдата ќе стане подостапна На денешната седница Владата предложи намалување на судската такса за физичките лица за седум пати. На денешната […]

Нега и убавина

„WILD“ диета – килограмите се намалуваат, а расположението докажано се подобрува

Концептот на диетата е многу едноставен – ослободете се од целата вештачка храна, сите вештачки додатоци и фокусирајте се само на здрава и домашна храна. Ова звучи едноставно, но ќе […]

Вести

За еден денар се намалува акцизата на бензините, во најава намалување и кај дизелот

За еден денар се намалува акцизата на бензините од 3 на два денари и заедно со намалувањето од половина денар со кое се опфатени сите горива, новата малопродажна цена на […]

Вести

Коронавирус: Бројот на починати во Кина се намалува

Бројот на починати од новиот коронавирус во Кина продолжува да се намалува, јавија светските агенции повикувајќи се на информации од кинеските власти. Националната здравствена комисија соопшти дека вчера од вирусот […]

Вести

Ќе има мало намалување на цената на струјата

Подготвителната седница на Регулаторната комисија за цената на електричната енергија е закажана за утре. Компанијата ЕВН побарала зголемување на цената на струјата за девет проценти, ЕЛЕМ побарале намалување за 1,5 […]

Вести

Пензиите во октомври помали за 150 до 250 денари

Пензионертите се разочарани. Пензиите во месецот октомври се помали за 150 до 250 денари во однос на септемвриските пензии.Пензионерите очекуваат линеарно  зголемување на пензиите од 600 денари кое беше пракса […]