Ознака: намерно

Вести

Околу 1.500 здрави млади лица намерно ќе бидат заразени со коронавирус

Проектот “1DaySooner”, познат и како „Студија за предизвик на КОВИД-19“, го потпишаа околу 1.500 луѓе од целиот свет. Идејата на контроверзниот проект е младите и здрави луѓе да се вакцинираат […]

Вести

Почина Јапонецот, кој намерно го ширеше новиот коронавирус

Јапонецот од градот Гамагори, кој намерно го ширеше Ковид-19 почина во болница, каде што беше хоспитализиран ПОЧИНА. Него на почетокот од месецов му беше дијагниостицарно дека е инфициран со новиот […]

Вести Македонија

Палмер намерно не се сретнал со Мицкоски и Иванов

Заменик-помошник генералниот секретар на САД, Метју Палмер денес оствари средба со премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Палмер во разговор со главниот и одговорен уредник на […]