Ознака: наместа

Вести Македонија

Возете внимателно, на Стража, Ѓавато и Плетвар има магла

Заради магла утринава видливоста е намалена од 30 до 50 на планинските превои Стража, Ѓавато и Плетвар. Од јавното претпријатие “Македонија пат“ информираат дека од 05:40 часот е укината забраната за […]

Вести Македонија

Влажни коловози, кај Стража – магла

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот. Врнежи од снег со променлив интензитет се бележат во Тетово, Попова […]

Македонија

Возете внимателно-коловозите наместа се влажни, а можна е и појава на голомразица

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег. Поради ниските температури, на некои места е можна појава на голомразица, а на одредени патни […]