Ознака: наместо по овој булевар

Вести Македонија

Утре сообраќајот наместо по овој булевар ќе биде пренасочен по околната улична мрежа

Од Град Скопје информираат дека утре од 7 часот изутрина целосно ќе биде затворен за сообраќај дел од булеварот “Христијан Тодоровски – Карпош“, на потегот од улицата “Ферид Бајрам“ до […]