Ознака: наместо притвор

Македонија

СЈО одлучи – куќен притвор, се чека одлука на Судот

На барањата на обвинетиот поранешен министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и на поранешниот генерален секретар, Кирил Божиновски осомничени во предметот „Титаник” мерката притвор да им се замени со […]