Ознака: наместо

Историја

Како грчките андарти наместо Митре Влавот го ликвидирале својот херој Павлос Мелас за чанта со лири

ВМРО не им останувало должно ниту на предавниците, ниту на грчките андарти. Еден од најславените Грци од почетокот на минатиот век, офицерот Павлос Мелас, кој е првиот грчки офицер испратен […]

Балкан Вести

Грција задоволна што македонскиот народ што живее во соседните земји се менува со терминот дијаспора

Доцна синоќа грчките владини извори изјавија дека Уставните ревизии што Собранието на Република Македонија ќе мора да ги ратификува се во согласност со Преспанскиот договор, пренесе државната новинска агенција АНА-МПА. Како […]